Logotyp Kościoła
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojcieszowie
Cytat na dziś: "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie."

INFORMACJE KS.PIOTR SIKORSKI

TEL. 665-405-603

 

 

 

ZIEMIA ŚWIĘTA u Źródeł Chrześcijaństwa

Jerozolima - Betlejem - Góra Oliwna - Morze Martwe - Jezioro Galilejskie - Kana Galilejska – Nazaret

 

Termin   18-24.09  Cena: 3250 zł

 

Dzień 1: Spotkanie przed kościołem w Wojcieszowie  wyjazd  na lotnisko we Wrocławiu. Odprawa. 6.30  Wylot do Tel Avivu . Przylot.  11- Jerozolima .  Bazylika Bożego Grobu    Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

 

Dzień 2: Śniadanie. Następnie zwiedzanie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego - najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Groty Mlecznej. Przejście na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3: Wczesne śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel - widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia.  Przejazd nad Rzekę Jordan  (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone 416 m p.p.m. Możliwość skorzystania z kąpieli. Czas wolny ok. 2 godziny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele  Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do  Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8: Śniadanie. Wizyta w Ain Karem - miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Tel – Aviu na lotnisko. Wylot do kraju.  20.30 

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

- bilet lotniczy,
- noclegi w hotelach, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami,
- śniadania i obiadokolacje,
- opiekę pilota, opiekę duszpasterską
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

- obligatoryjnych napiwków,  biletów wstępu – 100 $/os.  obligatoryjnie (kwotę zbiera pilot)
- dodatkowych napojów do obiadokolacji

- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os.

 

Biuro Podróży PANORAMA

  1. Piłsudskiego 38 50-032 Wrocław

Tel.: 71/ 343 44 41, kom. 609 957 575

www.panorama.wroclaw.pl

  PKO 56 1020 5242 0000 2502 0113 8379